Децата от детската градина изработиха специални послания в подкрепа на кампанията за “Картичка на надеждата”

май 14, 2026

В ЧДГ „ДРУЖБА“ вярваме, че добротата, съпричастността и грижата към другите се възпитават още от най-ранна детска възраст. Именно затова нашите деца се включиха с много желание и вдъхновение в националната инициатива „Картичка на надеждата 2026“, организирана от Фондация „Нашите недоносени деца“ в партньорство с издателство „Клет България“.

Кампанията се провежда по повод 15 май – Световния ден на кенгуру-грижите – ден, посветен на подкрепата към недоносените бебета и техните семейства. Инициативата има за цел да насочи вниманието към значението на близостта, прегръдката и емоционалната връзка между родителите и най-малките деца в един от най-важните моменти от тяхното развитие.

С помощта на своите учители децата от ЧДГ „ДРУЖБА“ създадоха красиви и емоционални картички, изпълнени със сърца, цветя, прегръдки и символи на любовта и надеждата. Чрез своето творчество малчуганите изпратиха послание на топлина и подкрепа към семействата на недоносени бебета в неонатологичните отделения в страната.

Работата по картичките се превърна не само в творческо занимание, но и във важен урок по доброта, емпатия и човечност. Децата научиха, че дори малък жест, направен с обич, може да донесе огромна надежда и усмивка на някого.

В ЧДГ „ДРУЖБА“ продължаваме да възпитаваме нашите деца в ценности като състрадание, подкрепа и уважение към другите. Защото вярваме, че най-голямата сила на човека се крие в неговото добро сърце.